kismi-desarj-tespit-cihazi-specm.jpg
az-tech-12.jpg
SPECmonitor Kısmi Deşarj Tespit Cihazı

Kategori: PD Kısmi Deşarj Tespit Cihazları

SPECmonitor tek bir cihazda spektrum analizörü, akustik dedektörü ve kısmi deşarj ölçümü yapan cihazdır.


SPECmonitor tek bir cihazda spektrum analizörü, akustik dedektörü ve kısmi deşarj ölçümü yapan cihazdır. Transformatör ve yüksek gürültülü enerji santralinde bile PD ölçümleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.
 
Gürültülü ortamlarda yalıtım sistemleri analiz ederken tek cihazda spektrum analizi ve PD dedektör kombinasyonun bulunması büyük ölçüde ölçümleri daha kolay şekilde yapılmasının sağlamaktadır.
 
Standart versiyonda SPECmonitor doğrudan giriş sinyalini seçmek için sekiz yada dört kanallı multiplexer ile geliyor. Cihaz beş farklı görüntüleme modu, uzaktan izleme ve teşhis için TCP/IP veya modem gibi çeşitli arabirimleri sağlar.
 
Görüntü Modları
 
SPEC Modu – giriş sinyalin frekans spektrumu 10 MHz’e kadar gösterir. Demodüle sinyalin bant genişliği 9 kHz veya 270 kHz ayarlanabilir.
 
SCOPE Modu – ICMseries gösterildiği gibi PD desenleri faz karşıtı olarak görüntüler. Bu sayede, SPEC modun seçilen merkez frekansı ve bant genişliği bozuklukları ile işgal frekans aralıklarını göz ardı etmek için kullanılır. İzleme modu hem osiloskopik ekran hem şablon ekran görüntüleme sunmaktadır.
 
MON Modu – izleme ekranı bu değerler aşıldığında tetikleyecek NQS veya Qp alarm seviyelerinin ayarlamanızı sağlar.
 
TIME Modu – ayrıca SPECmonitor Qp ve NQS düzeylerindeki değişikliklerini gözlemler ve belirli zaman aralığı üzerinde PD verilerini görüntüler.
 
Yazılım
Cihaz modem veya TCP/IP üzerinden bir bilgisayara bağlanabilir. Özel yazılımı ile kaydedilen verilerin indirilmesini sağlar.
 
Aksesuarlar
Gerçekleştirmek istediğiniz işleme göre aksesuar seçimi yapabilirsiniz.
 
 

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI