kismi-desarj-sensorleri.jpg
az-tech-33.jpg
ICMseries Kısmi Deşarj Sensörleri

Kategori: PD Kısmi Deşarj Tespit Cihazları

Power Diagnostix’in çok yönlü kısmi deşarj algılama cihazları ile sayesinde ICM serisi geniş bir aksesuar listesine sahiptir.


Ultrasonik Kısmi Deşarj Sensörü
AS75I ve AS150I yüksek hassasiyetli kısmi deşarj sensörleri, gaz izoleli trafolarda, transformatörlerde ve kablo bağlantılarında kullanılır. Dahili olarak 40 dB’lik güçlendirici amplifier bulunur. Sensörler direk olarak AIAcompact, ICMsystem, ICM compact veya ICMmonitor’e bağlanabilir.
Yerleşik olarak bulunan SFX1, gaz izoleli trafolarda ki sensörler sağlamlaştırmaktadır. Geçici olarak kullanılabilen SFX2 sensörü transformatör tankında kullanılabilir.
 
WS Pencere Sensörü
 Harici pencere sensörü Gaz İzoleli Trafoların aşırı yüksek frekanslarını görüntülemek için uygun olarak donatılmıştır. Farklı büyüklükte denetim penceresi olan eski gaz izoleli trafolara uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.
Gömülü sensörler yerine, ek olarak bulunan değiştirilmiş topraklama anahtarları bulunur. Korunmamış destek izolasyon diski yerine, kanıtlanmış metod olan halka antenler, flanşlardaki aşırı yüksek frekansdaki kısmi deşarjı algılamakta kullanılır.
 
EFS1 Sensörü
Geniş bantlı yüksek frekanslı anteni harici kenar sensörü EFS1 gaz izoleli trafolarda (GIS) ve hatlarda (GIL) kısmi deşarj belirlemede kullanılır. Korumasız flanş çevresinde bulunan sarılı iletken için flanş ölçüleri gerekmektedir.
 
UHF Transformatör Sensörü
UHF transformatör sensörü güç transformatörlerinin iç kısmi deşarjlarını belirlemekte kullanılır. 300MHz ve 1GHz aralığındaki frekans aralığını saptamaktadır. UHF’nin frekans aralığı zor şartlardaki çalışma koşullarına göre belirlenir. Ölçümler korona etkisinden veya parazitik ortamlardan etkilenmez. UHF sensörleri donanım iyileştirme işlemine müsayittir. Aşırı yüksek frekanstaki kısmi deşarj sinyalleri; kısmi deşarjın modelini analiz etmede kullanılır.
 
DFS Differential Foil Sensor (Kademeli Engelleme Sensörü)
 Dahili olarak bulunan kablo aksesurlarının koaksiyel sensörleri ve harici sensörler bağlantı ve uç noktalarına uygulanabilir. Özellikle çapraz bağlamalı birleşme yerlerinde DFS kısmi deşarj sinyalini kolaylıkla algılayabilir.
 
Power Diagnostix’in çok yönlü kısmi deşarj algılama cihazları ile sayesinde ICM serisi geniş bir aksesuar listesine sahiptir.
 

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI