kismi-desarj-test-cihazi-icm-mo.jpg
az-tech-muhendislik-8.jpg
ICMmonitor Kısmi Deşarj Tespit Cihazı

Kategori: PD Kısmi Deşarj Tespit Cihazları

ICMmonitor dijital kısmi boşalma dedektörleri POWER DIAGNOSTIX ICM serisinin bir parçasıdır.


ICMmonitor dijital kısmi boşalma dedektörleri POWER DIAGNOSTIX ICM serisinin bir parçasıdır. ICM monitör orta ve yüksek gerilim yalıtım durumunu değerlendirmek için kompakt, tek başına çalışan bir cihazdır. Dahili dört veya sekiz kanallı multiplexer, üç fazlı sistemleri veya çoklu sensörlerin taramasını yapmaya olanak sağlar. Döner makinelerin, kablo sistemlerinin, gaz yalıtımlı şaltların (GIS) ve güç transformatörlerinin, sürekli ve kalıcı izlemesi için kullanılmaktadır.
 
Kısmi deşarj ölçümleri arıza oluşmadan izolasyon problemlerini belirleyerek beklenmeyen pahalı elektrik kesintilerini önlemek için kanıtlanmış ve güvenilir bir yöntemdir. POWER DIAGNOSTIX ICMmonitor, sistemi bozmayan kalıcı olarak kurulan ve orta-yüksek gerilim izolasyonunu devamlı izleyen dijital bir kısmi deşarj dedektörüdür.
 
Ekran
ICMmonitorun LCD ekranındaki menüler arasında kolay geçiş yapabilmek için basit bir buton arayüzü vardır.
 
LCD ekranında arızaların karakterizasyonu için kararlı faz kısmi deşarj şablonları monokramı, uygulanan gerilim dalgasını faz titreşimleri ile birlikte gösteren skop benzeri görüntü, zamana bağlı görüntü ve 2 anahtarlı (Qp ve NQS) kısmi deşarj niceliğinin çizgisel grafik şeklinde gösteren modlar bulunur.
 
Qp kısmi deşarj aktivitesinin görünür yük değeridir, NQS ise toplam deşarj değerlerinde elde edilen kesin deşarj akımıdır.
 
Gürültü Reddi
ICMmonitor çeşitli gürültü önleyici özelliklere sahiptir . Gürültü sinyal ayırıcı modül antene ya da akım transformatörüne bağlanarak önemli kısmi deşarj bilgisi kaybetmeden gürültüyü algılar ve yok eder. Bir diğer yöntem basit pencere kaydırma metodudur, bu yöntem her bir yüksek gerilim dalgasının belirli kısımları için dengeli faz gürültülerini bastırır.
 
Ek olarak uygun bir harici preamplifikatör seçimiyle gürültü mesafesinin dışındaki frekans bandındaki kısmi deşarj aktiviteleri belirlenerek gürültü azaltılabilir.
 
Kullanıcı belirlenen değerlerin aşıldığından haberdar olmak için NQS ve ya Qp için alarm düzeylerini ayarlayabilir.
Her ne kadar ICMmonitor bağımsız bir cihaz olsa da data almak ve uzaktan kontrol edilmek için ayarlanabilir. TCP/IP arayüzü ya da analog modem ile ICMmonitor bir telefon ya da internet bağlantısı olan bir cihaz ile dünyanın her yerinden kontrol edilebilir ve izlenebilir.
 
 

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI