pd-kismi-desarj-test-cihazi.jpg
az-tech-muhendislik-9.jpg
ICMcompact Kısmi Deşarj Tespit Cihazı

Kategori: PD Kısmi Deşarj Tespit Cihazları

ICMcompact dijital kısmi deşarj detektörü, POWER DIAGNOSTIX ICMseries ailesinin bir parçasıdır.


ICMcompact dijital kısmi deşarj detektörü, POWER DIAGNOSTIX ICMseries ailesinin bir parçasıdır. ICMcompact, orta ve yüksek gerilim yalıtım sistemlerinin durumunu analiz eden ve bağımsız çalışan bir cihazdır. Genellikle üretim tesislerinde, kalite kontrolü ve güvenliğinde kullanılır.
 
Kısmi deşarj ölçümleri, elektrik yalıtımı analizleri için etkin, zararsız ve kanıtlanmış bir yöntemdir. POWER DIAGNOSTIX ICMcompact basit bir buton arayüzü ile gömülü LCD ekranındaki menülere sahiptir. LCD ekranınında kısmi deşarj ölçüm bölümü, arızaların belirlenmesi için kararlı faz kısmı deşarj şablonları  ve uygulanan gerilim dalgasını faz titreşimleri ile birlikte gösteren modlar bulunur. Ayrıca LCD ekranında bulunan ayarlanabilir hassas ibresi sayesinde ölçümleri ayrıntılı bir şekilde yapar.
 
Her ne kadar ICMcompact bağımsız bir cihaz olsa da , POWER DIAGNOSTIX yazılımı yüklenmiş bir bilgisayara bağlanabilir. Bu sayede ölçüm değerlerinin ekran görüntüsü alınabilir ve cihaz uzaktan kontrol edilebilir.
 
Uygulamalar
Sezgisel bir arayüzle verileri anında görüntüleyen ICMcompact, bütün elektriksel ürünlerin başta kondansatörler ve buşingler olmak üzere, gaz yalıtımlı şaltlara kadar bir çok yararlı ekipmanın kalite kontrol testlerinde kullanmak için iyi bir seçimdir. ICMcompact geniş çaplı aksesuar tercihleriyle özel test koşullarına ve gürültülü ortamlara uyum sağlayabilir.
ICMcompact güç kablolarındaki kısmi deşarj arızlarını tespit etmek için opsiyonel DSO board ile desteklenebilir.
 
ICMcompact kablo uygulamaları ve sensör bağlanmış gaz yalıtımlı şaltlar gibi ekipmanların yerinde test edilmesine olanak sağlar. Bu cihaz genellikle IEC60270 standartlarına uygun diğer ICMseries preamplifikatörlerle birlikte kullanılabilir.
 
ICMcompact özel ölçüm gereksinimleri  için çeşitli opsiyonlarla donatılabilir.

  • Gerilim ölçümü. HVM osiloskopik ekranı ekleyerek yüksek gerilim dalga formunu gosterir  ve Û, Û /  √2, Urms, vb. hesaplar.
  • Kablolarda kısmi deşarj yerini belirleme. DSO board eklemesiyle 100 Msample daki kısmi deşarj sinyallerini örnekler.
  • Analog giriş-çıkış. Bu seçenek  sayesinde gürültülü ortamlarda bile çok hassas ölçümler yapılır.
  • MUX12.  12-kanallı multiplekser ile büyük güç transformatörleri üzerinde etkili ve daha az maliyetli test ikanı sunmaktadır.
  • AUX8. Uzun süreli testler için sekiz ek parametreye kadar  0(4) -20 mA veya 0-10 V sinyallerini belirleyebilir.
  • MUX4. Dört kanallı multiplekser ile güç transformatörlerdeki  üç fazlı donanım testleri yapabilmektedir. Her kanal  birimi için ayrı kurulum ve kalibrasyon sağlar.
 
 

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI