kismi-desarj-tespit-cihazi-fos4.jpg
az-tech-7.jpg
FOS4 Kısmi Deşarj Sistemi

Kategori: PD Kısmi Deşarj Tespit Cihazları

FOS4 fiber optik iletim sistemi paralel şekilde birden fazla kanalın üzerinde fiber optik kablo yardımıyla yüksek hızlı veriler aktarmaktadır.


FOS4 fiber optik iletim sistemi paralel şekilde birden fazla kanalın üzerinde fiber optik kablo yardımıyla yüksek hızlı veriler aktarmaktadır. Ölçeklenebilir sistem sayesinde kısmi deşarj sinyallerinin, AC-DC sinyallerin veya diğer ölçüm sinyallerinin belirlenmesini sağlar. Modüler sistem 12 optik kanal ve bilgisayar bağlantısı için yüksek hızlı kontrol kart ile donatılmıştır. Bunun dışında FOS4 sisteminin arka tarafından dijital izole amplifikator kullanımlı sayesinde ek sinyal çıkışı da mevcuttur.
 
Uygulama
 
ICMacoustic ile akustik dolaşımın zaman kısmi deşarjının belirlenmesi ICMacoustic sistemi FOT4 verici ünitesi ve FOR4D alıcı ünitesinden oluşur. Her kanal tek başına kendi depolama ve depolama derinliği bağımsız geçici kaydedici gibi işlev görür. Örnekleme sayısı 20Msample/sec. Böylece iki boyutlu üç sensör yapılandırması kullanarak gelen akustik dalgaların vector noktalamasını belirler.
 
Kısmi deşarjların belirlenmesinde ICMacoustic, yazılım sisteminin tüm kontrolünü sağlamaktadır.
 
Özellikleri:

  • Örnekleme oranı 20MS/s
  • Bağımsız optik kanallı ve 12 alıcı ünite
  • Hızlı USB ile uzaktan kontrol
 
ICMacoustic Yazılımı
 
ICMacoustic yazılımı ortalama alma ve tahrik mantığı da dahil olmak üzere FOS4 fiber optik iletim sisteminin tüm kontrolünü sağlar. Bu üçgenleme yöntemi, transformatördeki akustiği ve kısmi deşarjlarını belirlemek için tasarlanmıştır. Temel işlevi ‘’flat problem’’konumunu azaltmaktır. Yatay pozisyona bir hat üzerinde üç sensör belirleyerek, tabakayı yatay pozisyona alır. Burada sensörlerin konumu belirlenir ve kendi kanalına atanır. İkinci adımda sensörler dikey bir hat üzerine yerleştirilir.
 
FOS4 fiber optik ölçüm sistemin çeşitli ayarları ile elektriksel izole ölçümü yapmaktadır. Tüm parametreler sistemin ön tarafında veya ICMacoustic yazılımı tarafından ayarlanabilir.
 

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI