easydry-nem-aritma-sistemleri.jpg

Easydry Nem Arıtma Sistemleri

Trafolar bir kurumunun en değerli varlıklarının başında yer alır. Bakım programlarının en önemli noktası trafonun bakımının sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
 
Trafonun ömrünü etkileyecek birçok parametre bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi katı ve sıvıdaki nemdir. Nem trafonun düşmanıdır, izolasyon kağıdının dielektrik dayanımı ile doğrudan orantılıdır ve aşırı miktardaki nem trafonun hızlı bir şekilde yaşlanmasına neden olur. Dünya çapındaki otoriteler ve teknik makaleler, trafonun ömrünün izolasyon kağıdı ile doğrudan ilişkili olduğunu vurgulamaktadır. Katı izolasyona yönelik yapılan korumalar, trafonun ömrünü uzatır ve yaşlanmasını yavaşlatır.
 
Özellikler
Yüksek Verimli Emici Madde:
Moleküler Sieve 3A Zeolit madde yağdaki nemi tutmak (emmek) için kullanılır. Bu nem tutucu madde hiçbir şekilde yağda çözünmüş gazı ayırmaz bu sayede DGA (Çözünmüş Gaz Analizi) sonuçları etkilenmez, bu madde sadece nemi tutmak amaçlı üretilmiştir.
 
Akıllı Madde Değişimi:
Cihazlar tutucu maddenin değişiminin kolaylıkla yapabilmesi için cihazın altında bir vana konmuştur ve yer çekimi sayesinde rahatlıkla çıkar. Bu prosedür kullanıcıya zaman kazandırmakla beraber, kolay basit bir şekilde değiştirilmesini sağlar.
 
Akıllı Yağ Kontrolü:
Sistem tankında bulunan trafo yağını trafoya göndererek tutucu maddenin rahatlıkla değişmesini sağlar, bu sayede çevreye yağ dökülmemiş ve kullanıcının rahatlıkla nem tutucuyu değiştirmesine yardımcı olur.
 
Nem Sensörleri:
ED20 ve ED50 iki ilave nem sensörü ile dizayn edilmiştir. Ekranlı olan bu sensörler sayesinde kullanıcı giriş ve çıkıştaki nem miktarını gözlemleyebilir. Bu sensörler opsiyoneldir ve istenildiği zaman takılabilir. ED50+ sisteminde bu sensörler standart olarak bulunmaktadır.
 
Kilitleme Güvenliği:
Nem Kurutma Sistemleri birçok farklı güvenlik özellikleri ile donatılmıştır, bunlardan bir tanesi her hangi bir basınç değişikliğinde, trafo sistemden izole edilir.
 
PLC Kontrolü:
ED50+ modelinde, akıllı kontrol ve izleme parametreleri PLC’de mevcuttur.
 
HMI Arayüzü:
ED50+’da kullanıcının kolaylıkla kullanabileceği dokunmatik ekranı sayesinde sistem ile ilgili bütün fonksiyonları kontrol edebilir ve verileri saklayabilir.
 
Akış Göstergesi ve Ölçeri:
ED20 ve ED50 sistemlerinde akış göstergesi ve ED50+ sisteminde akış ölçer standart olarak bulunmaktadır. ED20 ve ED50 için akış ölçer opsiyonel olarak sunulmaktadır.
 
Tek Depo Tasarımı:
Kabin dış ortama uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kabin hem sahada hem de üretimden sonra fabrikada ağır koşullara ve aşırı sıcaklara dayanması için test edilmiştir.
 
Entegre Yağ Sızdırma Koruması:
Nem Kurutma Sistemi,  dahili koruma fonksiyonuyla yağ haznesinde sızıntı olmasına karşı yağı hapsetmektedir. Sızan yağ sistemin altında bulunan haznesinde tutulur ve artış halinde trafodaki selenoid vanaları kapatır ve böylece trafoyu izole eder.
 
Partikül Filtresi:
Sistemler standart yerleştirilmiş partikül filtreleri sayesinde yağdaki tortuları tutar.
 
Yüksek Verimli Pompa:
100-500l/s olarak ayarlanabilir 2900 RPM GRUNDFOS motoru mevcuttur.
 
Yağ Örneği Noktası:
Sistemde iki adet yağ örneği almak için noktası bulunmaktadır (giriş ve çıkış)
 
Yağ Akış Kontrolü:
Sistemler, manuel olarak ayarlanabilen akış kontrol kadranı ile donatılmıştır.
 
Hava Şartlarına Dayanıklı Elektriksel Bölme:
Tüm elektrik bağlantıları, ana muhafazanın içinde hava geçirmez bir bölme içinde yer alır ve böylece ekipmanın güvenilirliğini arttırır ve sistemi çevresel koşullardan korur.
 
 
Nem Yönetimi:
Easydry nem kontrolü ve yönetimi için tasarlanmıştır.
Nem tutucular sayesinde izolasyonlardaki nem başarılı bir şekilde hapsedilmiştir.
Easydry’ın bütün sistemleri trafolar için Online Nem Kontrol sistemi ile donatılmıştır.