akim-enjeskiyon-sistemi.jpg

Akım Enjeksiyon Sistemleri

Elektrik sistemlerinin güvenli işletilmesindeki en önemli hususlardan biri koruma ve kontrol sistemlerinin düzgün çalışmasıdır. Sistemdeki devre kesicilerin, akım trafolarının ve yüksek akım taşıyan ekipmanların durumu akım enjeksiyon sistemleri ile kontrol edilir. Akım enjeksiyon sistemleri primer ve sekonder olmak üzere ikiye ayrılır:
 
Primer Akım Enjeksiyonu, yüksek gerilim sistemlerinde bulunan koruma ve kontrol ekipmanlarının testi açısından önem arz eder.
 
İstenilen büyüklükte bir akım sistemin giriş yani primer tarafına uygulanarak koruma rölelerinin ve devre kesicilerin davranışları gözlemlenir. Ayrıca pano baralarında ve kablolarında sıcaklık yükselişini gözlemlemek için yine primer akım enjeksiyonu kullanılır.
 
Sekonder Akım Enjeksiyonu, yüksek gerilim ekipmanlarının kontrolünde kullanılan rölelerin testi ve güç, frekans, voltaj, faz açısı gibi sistem değerlerinin ölçümünde kullanılır.
 
Uygulanacak akım değerleri sisteme göre değişiklik göstermektedir.
 
Primer Akım Sistemleri 750A’den 6000A’e, sekonder akım sistemleri ise tek fazda 200A’e, üç fazda 1200A’e kadar geniş bir yelpaze sunmaktadır.
 
PCU1-SP Serisi Primer Akım Enjeksiyon Sistemi
 

  • Tek bir üniteye bağlı kalmayın !
    • 3 Farklı Akım Ünitesi : 5000A / 2000A /200A
 
  • Ayrı Bir Ölçü Aletine Gerek Yok !
    • Dahili ölçüm sistemi sayesinde Akım, Voltaj, CT Polaritesi, CT oranı, Faz Kayması ve Frekans değerlerini okuyabilirsiniz.
 
  • Özel Zamanlama Sistemi !
    • 5 ayrı operasyon modu içeren Zamanlama Sistemi sayesinde zamanlayıcının başlama ve durma fonksiyonlarını istediğiniz gibi ayarlayın.